Design & Webscript by Onward - profesjonalne strony internetowe
Oferta
photo photo photo photo

Ślemień zalicza się do gmin bogatych w lasy. Zajmują one ponad 60% ogólnej powierzchni gminy. Lasy te bogate są we florę i faunę, wśród której wiele gatunków jest chronionych. W takim otoczeniu mogą Państwo wybierać się na grzyby i jagody, a także obserwować piękno tutejszej przyrody. Rodzinom z dziećmi polecamy nowopowstający w naszej gminie park etnograficzny- miejsce swobodnego i bezpiecznego wypoczynku.

Zapraszamy do odbywania wycieczek rowerowych, trekkingowych, podążania szlakami turystycznymi, zwiedzania zabytków archeologicznych i sakralnych. Na obszarze gminy Ślemień znajduje się Rezerwat Madahora z licznymi jaskiniami (2km od gospodarstwa).

Gościom chętnym trochę odleglejszych wypadów polecamy Jezioro Żywieckie (odległość 15km) oraz znajdujące się w Żywcu Muzeum Browaru Żywieckiego, stadninę koni w Pewli Ślemieńskiej (4km), liczne wyciągi narciarskie w Korbielowie (18km), szlaki turystyczne prowadzące na szczyt Leskowca i Babiej Góry czy stawy łowiskowe z pstrągami (16km). Dla początkujących narciarzy atrakcją jest oświetlony stok narciarski położony niespełna 2 km od gospodarstwa.

Zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych w gminie i regionie imprezach kulturalno-rozrywkowych, takich jak: Konkurs Kolęd i Pastorałek, Dożynki Gminne, Turniej Gmin Żywieckich, Tydzień Kultury Beskidzkiej. Serdecznie zapraszamy!!!